انتفاضه؛ حماسه‌‌ی مقاومت فلسطین

چاپ اول : 1372
چاپ دوم : 1374
364 صفحه
انتشارات اطلاعاتکتاب انتفاضه، حماسه‌ی مقاومت فلسطین، گزارشی‌ست از سفر نویسنده به جنوب لبنان و روایت غربت فلسطینیان آواره از وطن. این سفر که همزمان با تبعید نزدیک به 400 نفر از شخصیت‌های برجسته و سرشناس فلسطین از سرزمین‌های اشغالی به جنوب لبنان انجام شده، فرصتی استثنایی برای گفتگو با چهره‌های درجه اول فلسطین برای نگارنده پدید آورده است. چهره‌هایی که امروزه عمدتا با شهادت مظلومانه‌ی خود در سرزمین‌های اشغالی یا خارج آن مهر تاییدی بر مظلومیت فلسطین و انتفاضه فلسطینیان زدند.

نویسنده ابتدا در بحثی تحلیلی به توضیح انتفاضه و علل بروز آن پرداخته، و در بخش دیگر به تشریح دیده‌ها و شنیده‌های خود در اردوگاه‌های مختلف فلسطینی در لبنان و سوریه می‌پردازد. و بالاخره در قسمت انتهایی کتاب به سیزده گفتگو با رهبران اصلی فلسطین در تبعید، همچون شهید فتحی شقاقی، خالدالفهوم، شهید عبدالعزیز رنتیسی، نایف حواتمه و چهره‌های مبارز لبنان همچون علامه سید محمدحسین فضل‌الله و سید حسن نصرالله، رهبر جنبش حزب‌الله در لبنان می‌پردازد.

تصاویری از اردوگاه‌های فلسطینی به پیوست مطالب کتاب آمده است.

کتاب انتفاضه، حماسه‌ی مقاومت فلسطین با مقدمه‌ی دکتر سید عطاءالله مهاجرانی رئیس وقت کمیته‌ی حمایت از انقلاب فلسطین در سال 1372 منتشر و دو سال بعد تجدید چاپ شد.